OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI SIEDLCE 

Opieka nad osobą w niesamodzielności termalnej

   
To opieka dla osób, których stan zdrowia nie rokuje poprawy, a w perspektywie czasu zakończy się zgonem osoby objętej opieką np. nad pacjentami onkologicznymi, osobami cierpiącymi na choroby otępienne w ostatnim stadium.
Opieka w niesamodzielności terminalnej może być realizowana w hospicjach, domach opieki terminalnej lub w domu pacjenta, we współpracy ze służbami medycznymi.


  • Podstawowy zakres usług:
Pomoc w poruszaniu się, bez przenoszenia łóżko / wózek; pomoc w poruszaniu się w obrębie mieszkania i poza nim (w chodzeniu, staniu, wchodzenie po schodach).


  • Pielęgnacja:
Pomoc w utrzymaniu higieny osobistej: mycie, kąpiel, korzystanie z prysznica; czesanie, golenie; higiena jamy ustnej (mycie zębów, higiena protezy zębowej).


  • Higiena osobista i kontrola czynności fizjologicznych:
Pomoc w utrzymaniu higieny osobistej: wymiana wkładek, pieluch, pieluchomajtek; kontrola wypróżnień oraz kontrola opróżniania pęcherza moczowego; pomoc w utrzymaniu higieny okolic intymnych.


  • Posiłki:
Planowanie i przygotowywanie posiłków gotowych do spożycia; pomoc w przyjmowaniu posiłków i napojów; kontrola ilości spożytych pokarmów i napojów.


  • Podstawowe usługi wsparcia w czynnościach życia codziennego:
Pomoc w utrzymaniu czystości w miejscu świadczenia opieki (odkurzanie, ścielenie łóżek, zmywanie, wynoszenie śmieci z gospodarstwa domowego); pranie; prasowanie; zmiana pościeli; monitorowanie świeżości żywności i stanu zapasów domowych; zakupy spożywcze / środków czystości / materiałów pielęgnacyjnych, wyjścia do sklepu; wykupywanie leków w aptece; przypomnienie o przyjmowaniu leków.


  • Wspólne spędzanie czasu:
Dbanie o bezpieczeństwo podopiecznego; dotrzymywanie towarzystwa; wspólne spędzanie czasu: oglądanie telewizji, słuchanie radia, muzyki, gry towarzyskie.


  • Opieka nad przewlekle chorymi:
Pomoc w poruszaniu się, z przenoszeniem łóżko / wózek; pielęgnacja podopiecznych obłożnie chorych (mycie i pielęgnacja podopiecznego w łóżku, zmiana pozycji, profilaktyka przeciwodleżynowa); opieka nad podopiecznym z chorobami otępiennymi: demencja, choroba alzheimera; planowanie i przygotowywanie posiłków dietetycznych zleconych przez lekarza / dietetyka np. dieta cukrzycowa; opieka nad podopiecznym ze stomią, cewnikiem moczowym, sondą żołądkową; wsparcie w terapii zajęciowej w domu we współpracy / na podstawie planu terapii przygotowanego przez terapeutów zewnętrznych; wsparcie w organizacji opieki medycznej / rehabilitacji / pomocy psychologicznej: umawianie wizyt, organizowanie wyjazdów (taxi, transport medyczny, inne środki komunikacji) i towarzyszenie podczas wizyt lekarskich / rehabilitacji itd.
Pozwól nam Sobie pomóc - Szanuj swój czas!  
 
W celu określenia ostatecznych kosztów i warunków świadczenia usług prosimy o KONTAKT  z nami, tak abyśmy mogli złożyć ofertę spełniającą najwyższe Państwa wymagania.

Końcowa  cena wykonania usługi zależy od uzgodnień wykonanych  w miejscu wykonywania wsparcia i opieki.


 

POWRÓT


   


<!-- iFrame Ad Tag: 756 -->

artne
rzy:

http://sk-system.pl/
http://porady-domowe.net.pl
http://domowe-porady24.pl

htp://led-sk-system.pl

htp://led.sk-system.pl

Nasi Partnerzy:

http://sk-system.pl/
http://porady-domowe.net.pl
http://domowe-porady24.pl
http://led-sk-system.pl
http://led.sk-system.pl
http://wirtualne-biuro-siedlce.pl