OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI SIEDLCE 

Opieka na czas próbny

   
Jeśli nie wiadomo, czy opieka świadczona przez opiekuna zewnętrznego jest rozwiązaniem, którego poszukujesz, zamów opiekę „na próbę”.
Opieka ta świadczona jest przez 5 do 7 dni i może być zorganizowana w bardzo krótkim czasie od momentu zgłoszenia się do nas.


  • Podstawowy zakres usług:
Pomoc w poruszaniu się (bez przenoszenia łóżko / wózek) w obrębie mieszkania i poza nim podczas spacerów, wizyt towarzyskich, terminów lekarskich, rehabilitacji, wizyt u fryzjera itd.; pomoc w ubieraniu i rozbieraniu się; wsparcie dla osób niedowidzących, niedosłyszących.


  • Pielęgnacja:
Pomoc w utrzymaniu higieny osobistej: mycie, kąpiel, korzystanie z prysznica, czesanie, golenie, higiena jamy ustnej (mycie zębów, higiena protezy zębowej).


  • Higiena osobista i kontrola czynności fizjologicznych:
Pomoc w utrzymaniu higieny osobistej: wymiana wkładek, pieluch, pieluchomajtek; pomoc w utrzymaniu higieny okolic intymnych; kontrola wypróżnień oraz kontrola opróżniania pęcherza moczowego.


  • Posiłki:
Przygotowywanie posiłków, napojów i pomoc w ich przyjmowaniu; kontrola ilości spożytych pokarmów i napojów.


  • Podstawowe usługi wsparcia w czynnościach życia codziennego:
Pomoc w utrzymaniu czystości w miejscu świadczenia opieki (odkurzanie, ścielenie łóżek, zmywanie, wynoszenie śmieci z gospodarstwa domowego) ;pranie; prasowanie; zmiana pościeli; monitorowanie świeżości żywności i stanu zapasów domowych; zakupy spożywcze, środków czystości, materiałów pielęgnacyjnych, wykupywanie leków w aptece; przypominanie o przyjmowaniu leków.


  • Wspólne spędzanie czasu:
Dbanie o bezpieczeństwo podopiecznego; dotrzymywanie towarzystwa i wspólne spędzanie czasu: oglądanie telewizji, słuchanie radia, muzyki, gry towarzyskie, czytanie na głos książek i gazet.


  • Opieka nad przewlekle chorymi:
Pomoc w poruszaniu się z przenoszeniem na łóżko / wózek; pielęgnacja podopiecznych obłożnie chorych (mycie i pielęgnacja podopiecznego w łóżku, zmiana pozycji, profilaktyka przeciwodleżynowa); planowanie i przygotowywanie posiłków dietetycznych zleconych przez lekarza / dietetyka np. dieta cukrzycowa; opieka nad podopiecznym ze stomią, cewnikiem moczowym, sondą żołądkową; opieka nad podopiecznym z chorobami otępiennymi: demencja, choroba alzheimera; wsparcie w organizacji opieki medycznej / rehabilitacji / pomocy psychologicznej: umawianie wizyt, organizowanie wyjazdów (taxi, transport medyczny, inne środki komunikacji)
i towarzyszenie podczas wizyt lekarskich / rehabilitacji itd.


 

POWRÓT


   
<!-- iFrame Ad Tag: 756 -->
y:

http://sk-system.pl/
http://porady-domowe.net.pl
http://domowe-porady24.


p://led-sk-system.pl

h

tp://led.sk-system.pl

Nasi Partnerzy:

http://sk-system.pl/
http://porady-domowe.net.pl
http://domowe-porady24.pl
http://led-sk-system.pl
http://led.sk-system.pl
http://wirtualne-biuro-siedlce.pl