OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI SIEDLCE 

Opieka wytchnieniowa

   
To nic innego jak zastępcza opieka na czas odpoczynku/nieobecności członka rodziny/osób, które na co dzień opiekują się osobą niesamodzielną. Może być opieką na weekend, na wakacje, na wyjazd świąteczny, na czas wyjazdu na rodzinną uroczystość lub w podróż służbową.

  • Podstawowy zakres usług:
Pomoc w poruszaniu się (bez przenoszenia łóżko / wózek) w obrębie mieszkania i poza nim podczas spacerów, wizyt towarzyskich, terminów lekarskich, rehabilitacji, wizyt u fryzjera itd.; pomoc w ubieraniu i rozbieraniu się; wsparcie dla osób niedowidzących, niedosłyszących.


  • Pielęgnacja:
Pomoc w utrzymaniu higieny osobistej: mycie, kąpiel, korzystanie z prysznica, czesanie, golenie, higiena jamy ustnej (mycie zębów, higiena protezy zębowej).


  • Higiena osobista i kontrola czynności fizjologicznych:
Pomoc w utrzymaniu higieny osobistej: wymiana wkładek, pieluch, pieluchomajtek; pomoc w utrzymaniu higieny okolic intymnych; kontrola wypróżnień oraz kontrola opróżniania pęcherza moczowego.


  • Posiłki:
Przygotowywanie posiłków, napojów i pomoc w ich przyjmowaniu; kontrola ilości spożytych pokarmów i napojów.


  • Podstawowe usługi wsparcia w czynnościach życia codziennego:
Pomoc w utrzymaniu czystości w miejscu świadczenia opieki (odkurzanie, ścielenie łóżek, zmywanie, wynoszenie śmieci z gospodarstwa domowego); przypomnienie o przyjmowaniu leków.


  • Wspólne spędzanie czasu:
Dbanie o bezpieczeństwo podopiecznego; dotrzymywanie towarzystwa i wspólne spędzanie czasu: oglądanie telewizji, słuchanie radia, muzyki, gry towarzyskie, czytanie na głos książek i gazet.


  • Opieka nad przewlekle chorymi:
Pomoc w poruszaniu się, z przenoszeniem łóżko / wózek; pielęgnacja podopiecznych obłożnie chorych (mycie i pielęgnacja podopiecznego w łóżku, zmiana pozycji, profilaktyka przeciwodleżynowa); opieka nad podopiecznym z chorobami otępiennymi: demencja, choroba alzheimera; planowanie i przygotowywanie posiłków dietetycznych zleconych przez lekarza / dietetyka np. dieta cukrzycowa; opieka nad podopiecznym ze stomią, cewnikiem moczowym, sondą żołądkową.
Pozwól nam Sobie pomóc - Szanuj swój czas!  
 
W celu określenia ostatecznych kosztów i warunków świadczenia usług prosimy o KONTAKT  z nami, tak abyśmy mogli złożyć ofertę spełniającą najwyższe Państwa wymagania.

Końcowa  cena wykonania usługi zależy od uzgodnień wykonanych  w miejscu wykonywania wsparcia i opieki.


 

POWRÓT


   


<!-- iFrame Ad Tag: 756 -->

artne
rzy:

http://sk-system.pl/
http://porady-domowe.net.pl
http://domowe-porady24.pl

htp://led-sk-system.pl

htp://led.sk-system.pl

Nasi Partnerzy:

http://sk-system.pl/
http://porady-domowe.net.pl
http://domowe-porady24.pl
http://led-sk-system.pl
http://led.sk-system.pl
http://wirtualne-biuro-siedlce.pl